Doç. Dr. Çağrı Türköz Ahmet Yesevi Üniversitesinde

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı koordinasyonu ve TİKA işbirliğiyle "Birlikte Daha Fazla Yapabiliriz” akademik değişim projesi kapsamında, Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağrı Türköz  Ahmet Yesevi Uluslararası  Türk-Kazak Üniversitesi Türkistan Yerleşkesinde; ders, seminer, konferans ve bilimsel çalışmalara katılım gerçekleştirdi.

13-28 Nisan 2018 tarihleri arasında Ahmet Yesevi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde misafir hoca statüsünde ders ve seminerler veren Ortodonti Anabilim Dalı uzmanı Türköz, “Ortodontik Anomalilerin Terminolojisi, Ortodontik Anomali Etiyolojisi, Ortodontik Anomalilerin Sınıflandırılması, Sagittag'ın ortodontik anatomisi, Dikey Ortodontik Sapmalar,  Ortodontik Anomalilerin Sınıflandırılması, Koruyucu ortodontik tedavi (erken karışık dönem), Steroid ortodontik tedavilere giriş, Ortodontik tedaviye giriş ve ortodontik fiksasyon, Arkların düzeltme yöntemi ve yayların uzaysal çözünürlüğü, Fonksiyonel ortopedi ve fonksiyonel aletler, Ortopedik tedavi” konularında Diş Hekimliği Fakültesi hoca ve öğrencilerine bilgi birikim ve deneyimlerini aktardı.

Üniversitemizdeki İki haftalık akademik programını tamamlayan Doç. Dr. Çağrı Türköz, Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Türköz tarafından birer teşekkür belgesiyle taltif edildi.


Haber Resimleri