Mütevelli Heyet Başkanı Sakarya Üniversitesinde

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ı ziyaret etti. Ahmet Yesevi Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi arasında UNESCO 2016 Hoca Ahmet Yesevi Yılı çerçevesinde, ortak çalışılabilecek projeler istişare edildi. Ziyaret sonunda Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a ebru çalışması bir tablo hediye etti.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ayrıca Sakarya Üniversitesi Yedirenk Dünya Öğrenci Topluluğunun düzenlediği Uluslararası Öğrencilere Yönelik Değerler Eğitimi Akademisinin açılışına, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sakarya Müftüsü İlyas Serenli, akademisyenler ile birlikte  katıldı.

Sakarya Müftülüğü ve İHH’nın desteğinde gerçekleştirilecek olan akademide, değerler eğitimi konusunda fikir ve kültür paylaşımlarının, kız öğrencilere yönelik düzenli olarak her Perşembe günü Sakarya Üniversitesi Merkez Kütüphanesinde  bulunan Yedirenk Uluslararası Öğrenci Akademisi Ofisinde gerçekleşmesi planlanmaktadır.


Haber Resimleri