Mütevelli Heyet Başkanının Kırıkkale Ziyaretleri

 Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Kırıkkale Valisi Ali Kolat'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Prof. Dr. Musa Yıldız,  Kırıkkale Valisi Ali Kolat'a, Ahmet Yesevi Üniversitesi ve UNESCO 2016 Hoca Ahmet Yesevi Yılı çerçevesinde yapılacak etkinlikler ile ilgili bilgiler verdi. Kırıkkale Valisi Ali Kolat Hoca Ahmed Yesevi’nin Türk Tasavvuf tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu, günümüzde bile eserlerinin hala sevilerek okunduğunu dile getirerek, ziyaretlerinden dolayı Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a teşekkür etti ve bir hediye takdim etti. Prof. Dr. Musa Yıldız da Kırıkkale Valisi Ali Kolat’a plaket takdim etti.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, bu ziyaretin ardından Kırıkkale Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan’ı makamında ziyaret etti. Dr. Ayhan Özkan UNESCO 2016 yılı etkinlikleri kapsamında Kırıkkale‘de Hoca Ahmet Yesevi konulu konferansı Ahmet Yesevi Üniversitesi ile birlikte düzenliyor olmaktan duydukları memnuniyeti belirtti ve yıl boyunca yapılacak tüm etkinliklerde ev sahibi olmaya hazır olduklarını söyledi. Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız da bu ortak çalışmada gösterdikleri güzel ev sahipliği için Kırıkkale Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan’a teşekkür ederek bir kalem takımı hediye etti.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Kırıkkale ziyaretinde daha sonra Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin’i ziyaret etti. Ziyarette Mütevelli Heyet Başkanı, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin’e Başkanlık Yayınlarından Divan-ı Hikmet hediye etti.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Kırıkkale ziyaretinde son olarak Kırıkkale İl Kültür Müdürü Yahya Kemal Er’i ziyaret etti.


Haber Resimleri