Ahmet Yesevi Üniversitesinde “Modern Tıp: Gelenekler ve Yenilikler” Sempozyumu

Ahmet Yesevi Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle  “II. Uluslararası Bilimsel-Pratik Öğrenci Sempozyumu”  Türkistan Yerleşkesinde Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 

 “Modern Tıp: Gelenekler ve Yenilikler” temasıyla tertip edilen  sempozyumun açılış törenine; Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kamalbek Berkinbaev, Prof. Dr. Umirbek Umbetov’un yanı sıra çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan Rektör Abdrasilov, tıp biliminin evrensel değerde ve insanlığın bekası açısından son derece önemli bir meslek olduğuna vurgu yaparak, insan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi sadece sağlık çalışanlarının değil tüm insanlığın ve tüm toplumun en önemli hedefi olmalıdır. Bunun için de sağlık çalışanlarının çalışma koşulları ve mesleki yeterliliğin en iyi şekilde sağlanması gerekmektedir”dedi.

13-14 Mart tarihlerinde düzenlenen sempozyum ‘Temel Dersler’, ‘Klinik Dersler’, ‘Teorik Dersler’, ‘İç Hastalıklar ve Kadın Doğum’, ‘Tedavi Uygulamaları’ ve ‘Diş Hastalıkları’ olmak üzere altı oturumda gerçekleşti. Kazakistan, Kırgızistan ve Özbekistan’dan öğrencilerin katıldığı sempozyumda  66 bildiri sunuldu. 

Sempozyum, genel değerlendirme ve kapanış oturumu ile tamamlandı.


Haber Resimleri