Prof. Dr. Hüseyin Demir Ahmet Yesevi Üniversitesinde

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı koordinasyonunda iki haftalığına ders, seminer vermek ve ilmi çalışmalarda bulunmak için Ahmet Yesevi Üniversitesi Fen Fakültesine gelen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Demir gerçekleştirmiş olduğu akademik çalışmaların ardından yurda dönüş yaptı. 

Bilgi, birikim ve tecrübelerini Ahmet Yesevi Üniversitesi Fen Fakültesi hoca ve öğrencileriyle paylaşan Prof. Dr. Hüseyin Demir, başlangıç değer problemi, değişkenlere ayrılabilen diferansiyel denklemler, diferansiyel denklemlerle ilgili temel kavramlar ve sayısal çözümler (Euler Metodu, Taylor metodu, Runge Kutta Metodu) ile özellikle lagrange, clairaut ve lineer denklemleri gibi konularda  lisans ve yüksek lisans dersleri verdi.

İki haftalık çalışmasını ‘‘Numerical Solution in Computational Fluid Dynamics (CFD)’’    konulu seminerle sonlandıran Prof. Dr. Hüseyin Demir’e çalışmalarından dolayı Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurlan Ajihanov teşekkür belgesi takdim etti.


Haber Resimleri