Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığında 8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlandı

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığınca düzenlenen yemekte Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, tüm kadın personele çiçek hediye edip Mütevelli Heyet Başkanlığında görev yapan kadın personellerin Kadınlar gününü kutladı. Yemeğe, TÜRTEP Başkanı Prof. Dr. Halil İbrahim Bülbül, TÜRTEP Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Buluç ile Başkanlık çalışanları katıldı.

Prof. Dr. Musa Yıldız yemekte yaptığı konuşmada: ‘’Kadınlar ve erkekler her zaman birbirlerine saygı, sevgi ve şefkat göstersinler istiyoruz. Çünkü onlar birbirlerini tamamlayan çiftlerdir.

Müslüman toplumumuzda kadını öven çok kıymetli Kur’an sureleri ve çok güzel örneklerimiz var. Dinimiz, İslamiyet’in geldiği andan itibaren kadına çok büyük değer vermiştir. Günümüzde bu değer verilmiyorsa bu İslamiyet’in değil, İslam’ı yanlış uygulayan kişilerin suçudur. 

Bir erkek çocuğunu yetiştirdiğinizde bir kişiyi yetiştiriyorsunuz ama bir kadını yetiştirdiğinizde bir nesli, bir kuşağı yetiştiriyorsunuz. Ahmet Yesevi Hazretlerinin bulunduğu ortamda kadınlar da bulunurdu. Ve bu bilinçle 99.000 öğrenci yetiştirerek dünyanın her tarafına yayılmıştır. Bugün 850 yıl sonra bile Ahmet Yesevi Hazretleri, Dünya Kadınlar gününde anılıyor’’ dedi.  Prof. Dr. Musa Yıldız yaptığı konuşmasının sonunda dinimizin kadınlara verdiği değerin ve önemin altını çizdi.

Mart ayı içinde doğum günleri olan personellerden; Mukaddes Karkaç, Mehmet Can, İnsan Kaynakları ve Eğitim Uzmanı Aysun Ateş, Donanım Ağ ve Güvenlik Hizmetleri Uzmanı Uğur Çobanoğlu ve Programcı Harun Keçeci’yi kutlayan Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, sağlık ve huzurla başarılı yıllar geçirmelerini diledi.

Yemeğin ardından çalışanlara söz veren Yıldız, personelin isteklerini dinledi ve Ahmet Yesevi Üniversitesi çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.


Haber Resimleri