Ahmet Yesevi Üniversitesi Fakülteler Arası Spor Turnuvası başladı

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi akademisyen ve personelleri arasında her yıl düzenlenen fakülteler arası kış spor turnuvası 11-24 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

Kazakistan  Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbaev'in “Geleceğe Doğru - Manevi Uyanış” makalesi kapsamında tertip edilen spor turnuvası açılış töreni  ile başlatıldı.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Türkistan Yerleşkesi 3. Kampüs Bekzat Sattarhanov Spor Salonunda gerçekleştirilen açılışa; Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren ile Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Bakıtcan Muhamedjanov’un yanı sıra turnuvaya iştirak eden takımların antrenörleri, futbolcuları ve çok sayıda taraftar katıldı.

Turnuvanın açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren, Ahmet Yesevi Üniversitesinin bir medeniyet üniversitesi olduğuna dikkat çekerek, birçok alanda olduğu gibi spor alanında da faaliyetlerini etkin bir biçimde yürütüldüğünü ifade etti. Her yıl düzenlenen ve geleneksel hale getirilen kış spor turnuvası, personel arasında dostluk, kardeşlik ve dayanışmayı daha da pekiştirdiğini dile getirdi. Eren, turnuvanın Fair Play çerçevesinde geçmesini temenni ederek, katılımcı sporculara başarılar diledi.

Sosyal Bilimler Fakültesi, Beşeri Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi Fen, Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri,  Kentav Enstitüsü, Rektörlük ve Türkistan Ahmet Yesevi Koleji takımlarının yer aldığı spor turnuvası; futbol, basketbol, voleybol (kız – erkek), Dokuz Kumalak, satranç (kız – erkek), dama (kız – erkek), halat çekme, kol güreşi,  yüzme (kız – erkek), masa tenisi (kız – erkek) ve koşu (kız – erkek) olmak üzere 11 dalda  yarışan katılımcılar arasında düzenleniyor.

Açılış töreninin ardından yapılan ilk maçta Filoloji Fakültesi, Beşeri Bilimler Fakültesin’i 4-1 yendi. Kış spor turnuvası 24 Ocak’ta düzenlenecek kapanış ve ödül töreni ile sona erecek.

 

 


Haber Resimleri