Prof. Dr. Kahraman Güngör ve Doç. Dr. Enver Arpa Ahmet Yesevi Üniversitesinde

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı koordinasyonunda, TİKA destekli proje kapsamında, 27 Kasım – 9 Aralık tarihlerinde ders, seminer, konferans vermek ve ilmi çalışmalarda bulunmak için Ahmet Yesevi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine gelen Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı  öğretim üyesi Prof. Dr. Kahraman Güngör ile Beşeri Bilimler Fakültesi İlahiyat Bölümüne gelen Sosyal Bilimler Üniversitesi Doğu ve Afrika Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Enver Arpa gerçekleştirmiş oldukları akademik çalışmaların ardından Türkiye’ye dönüş yaptılar.

Bilgi, birikim ve tecrübelerini Ahmet Yesevi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi hoca ve öğrencileriyle paylaşan Prof. Dr. Kahraman Güngör, Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Anatomik landmark, ağız içi oral görüntüleme teknikleri, intra oral radyografi teknikleri gibi konularda lisans dersleri verdi. Ayrıca pratikal ve panoramik röntgen çekimi kursu düzenledi. 

Doç. Dr. Enver Arpa ise İslam Ekonomi esasları, İslam sanatları, tasavvuf tarihi ve felsefesi, Kur-an, tefsir ve hadis konularında İlahiyat bölümü hoca ve öğrencilerine lisans,  yüksek lisans dersleri ile seminerler verdi.

Üniversitemizdeki akademik çalışmalarını tamamlayan Prof. Dr. Kahraman Güngör ve Doç. Dr. Enver Arpa’ya, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış teşekkür belgesi takdim etti.


Haber Resimleri