Avrasya Araştırma Enstitüsü, Küresel Düşünce Kuruluşları Endeksi’ne ilk kez girerek, Orta Asya’daki en iyi düşünce kuruluşları arasında yerini aldı

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Avrasya Araştırma Enstitüsü Orta Asya ve Avrasya bölgesi üzerine ekonomi, enerji, finans, siyaset ve kültürel konular başta olmak üzere birçok alanda çeşitli konularda akademik çalışmalar ve etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Bilgiyi stratejiye dönüştürme hedefi ile çalışan Avrasya Araştırma Enstitüsü bölge hakkındaki akademik çalışmalarda özellikle İngilizce ve Türkçe literatüre katkısı gün geçtikçe artmaktadır.

Avrasya Araştırma Enstitüsünün başarısı uluslararası alana giderek daha fazla yayılmaktadır. 31 Ocak’ta ilan edilen ‘Küresel Düşünce Kuruluşları Endeksi’ içerisinde Orta Asya’daki en iyi araştırma kuruluşları arasına ilk kez girmiştir. Avrasya Araştırma Enstitüsü, 2007 yılından itibaren yayınlanan endekste hem ‘Orta Asya’daki en iyi düşünce kuruluşları’, hem de ‘en iyi dış politika ve uluslararası ilişkiler düşünce kuruluşları’ kategorilerinde yer aldı.  


Haber Resimleri