Ahmet Yesevi Üniversitesi çalışanları Mütevelli Heyet Başkanıyla yemekte bir araya geldi

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Başkanlık çalışanları ile yemekte buluşma geleneğini devam ettirerek öğle yemeğinde kurum çalışanları ile buluştu. Yemeğe, TÜRTEP Başkanı Prof. Dr. Halil İbrahim Bülbül, TÜRTEP Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Buluç ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kale ile Başkanlık personeli katıldı.

Ocak ayı içinde doğum günleri olan TÜRTEP Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Buluç, Muhasebe Uzmanı Rıdvan Sıtkı, Eğitim Destek Uzmanı Serap Arıkan, Eğitim Destek Uzman Yardımcısı Ahmet Turgut Keleş ve Saniye Baygüneş’i kutlayan Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, sağlık ve huzurla başarılı yıllar geçirmelerini diledi.

Personel arasında iletişimi güçlendirmek ve motivasyonu arttırmak için geçtiğimiz yıldan itibaren düzenlenen doğum günü programlarında çalışanlarıyla bir araya gelen Prof. Dr. Musa Yıldız: ‘’ Çalışanlarımız bizim için çok kıymetli; onlarla fırsat buldukça hasbihal etmeye devam ediyoruz. Cenabı Allah bu evreni, bu kâinatı insanlar için yarattı.  Demek ki bütün canlıların içerisinde en önemlisi insandır. İnsanlar da bir birlerine benzemeyen özel varlıklardır. Hepimizin hayattaki konumu başka başkadır. Birisi temizlik yapıyor, birisi annelik yapıyor, birisi başkanlık yapıyor. Üzerinde odaklandığımız nokta insana verilen kıymettir ve eşref-i mahluk olan insana hizmettir. Kişilerin diğer kişilere kıymet veriyor olması lazım. Bu doğum günlerinin felsefesi bence burada gizli. Doğum günlerini hatırlamak, insana iyi ki doğdun demek aslında herkes eşit, herkes kıymetli, herkes önemli demektir. Biz de Ahmet Yesevi Üniversitesi olarak çalışanlarımıza değer veriyoruz. Çünkü tüm çalışanlarımız bizim için çok kıymetlidir. Cenabı Allah hepinize hayırlı ve uğurlu uzun ömürler versin.” dedi.

Yemeğin ardından çalışanlara söz veren Prof. Dr. Musa Yıldız, personelin isteklerini dinledi ve Ahmet Yesevi Üniversitesi çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.


Haber Resimleri