Sudan Yüksek Öğretim ve Bilimsel Araştırmalar Bakanlığı Heyeti Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanını ziyaret etti

 

Sudan Yüksek Öğretim ve Bilimsel Araştırmalar Bakanlığı Genel Müdürü Prof. Dr. Mohamed Hassan Dahab Ahmad, Sudan Gezira Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Mohamed Elsanousi Mohamed, Sudan Hartum Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr.  Mustafa Mohamed Ali Elballa, Afrika Teknoloji Şehirleri Genel Müdürü Osama A. Rayis, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Enver Arpa ve SESRİC Eğitim ve Teknik İşbirliği Departmanı Teknik İşbirliği Uzmanı Onur Çağlar Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’ı ziyaret etti.

Ziyarette Ahmet Yesevi Üniversitesi ile Sudan Yüksek Öğretim ve Bilimsel Araştırmalar Bakanlığı arasında yapılacak faaliyetler ve ortak iş birliği konuları görüşüldü.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, ziyaretlerinden dolayı Yüksek Öğretim ve Bilimsel Araştırmalar  Bakanlığı Heyetine teşekkür etti ve UNESCO 2016-2017 Hoca Ahmet Yesevî Yılı anısına, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı tarafından hazırlanan yayınlardan hediye etti.


Haber Resimleri