Prof. Dr. Arif Akşit Ahmet Yesevi Üniversitesinde

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı koordinasyonu ve TİKA destekli "Birlikte Daha Fazla Yapabiliriz” projesi kapsamında, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Emekli Öğretim Üyesi Prof Dr. Arif Akşit,  Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Türkistan Yerleşkesinde;  ders, seminer, konferans ve  bilimsel çalışmalar gerçekleştirdi.

23 Mart-7 Nisan tarihleri arasında, Üniversitemizin Tıp Fakültesinde bir dizi  akademik çalışmalarda bulunan Prof. Dr. Arif Akşit, hekimlik yaklaşımları, hücre ve doku işlemleri, doğum evleri, yeni doğan çocuklarda fiziki inceleme, yeni doğan çocuklarda infeksiyon” gibi konularda, Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi hoca ve öğrencilerine ders, seminer ve konferans vererek Üniversitemizin ilgili ana bilim dallarına ulusal ve uluslararası bilgi, birikim ve deneyimini aktardı.

Üniversitemizdeki iki haftalık akademik programı çerçevesinde,  Kültür Merkezi’nin toplantı ve konferans salonunda “Değerlendirme” konulu konferansta, Üniversitemizin akademisyen ve personeline, tıbbi bilimsel araştırma yöntemleri hakkında sunum yaptı.

Çok sayıda akademisyen ve idari personelin katıldığı etkinliğin açış konuşmasını yapan Rektör Vekili Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren; Prof. Dr. Arif Akşit’in akademik deneyimi ve biyografik  bilgisi ile ilgili yaptığı konuşmada; “1992-1998 tarihleri arasında Pamukkale Üniversitesi Kurucu ve ilk Rektörü olarak görev yaptığını, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden emekli olduğunu ve halen Eskişehir Acıbadem Hastanesinde Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde Danışman olarak çalıştığını ifade etti.”  

Akademik alandaki başarılarına ve bilimsel çalışmaları ile Akşit’in Üniversitelerdeki  tıbbi faaliyetlere üstün katkı sağlandığın belirten Eren,  sunumunu yapması için Prof. Dr. Arif Akşit’i kürsüye davet etti.

Prof. Dr. Arif Akşit, “Değerlendirme” konulu konferansında, bilimsel araştırma yöntemleri ve etik konusu üzerinde dururdu. Konferansın sonunda,  Prof. Dr. Arif Akşit’e geleneksel Kazak milli giysisi “Çapan” giydirilerek, toplu hatıra fotoğrafı çekimi yapıldı.


Haber Resimleri