Ahmet Yesevi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri Diplomalarını aldı

Ahmet Yesevi Üniversitesinde 2017-2018 eğitim-öğretim yılında Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olan 318 öğrenciye düzenlenen törenle diplomaları verildi. 

Katılımın oldukça yüksek olduğu diploma takdim töreni, 5 Temmuz 2018 Perşembe günü saat 11.00'de Kültür Merkezindeki Tiyatro ve Sinema salonunda gerçekleştirildi.  Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerini dereceyle bitiren 24 öğrencinin diplomaları Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov ile Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış tarafından verildi.

Törende konuşan Rektör Abrasilov “Bildiğiniz üzere yakın biz zamanda Türkistan’ın eyalet oluşunu kutladık şimdi de Astana’nın başkent oluşunun 20 yılını kutluyoruz,  böylesine anlamlı bir zamanda sizler mezun oluyorsunuz, hepinizi tebrik ediyorum. Sizler çok önemli ve kutsal bir görevi ifa edeceksiniz kiminiz doktor olacak, kiminiz hoca olarak görev alacaksınız. Ben sizlerin çok iyi doktor olacağınıza inanıyorum, çünkü sizler Türk kardeşlerimizin son teknolojiyle yaptırdığı üniversite hastanesinde okudunuz, dolayısıyla eğitiminizi ve tecrübenizi en yüksek seviyede bitirdiniz. Bu gün Tıp Fakültesinden 251, diş hekimliği fakültesinden 67 öğrenci mezun oluyor, öğrenim hayatınızı burada noktalamayın, yüksek  lisans ve doktoranızı da tamamlayın. Çalışma hayatınızda göstereceğiniz başarılarla bizlerin ve ailelerinizin gurur kaynağı olacaksınız. Sizlerden isteğimiz dünyanın neresine giderseniz gidin bizleri, Yesevi ocağını unutmayın,  şimdiden hepinize başarılar diliyorum”diye konuştu.

Akabinde konuşan Rektör Vekili Kutalmış, “Sevgili öğrenciler zorlu bir eğitim sürecinden geçerek bu noktaya geldiniz sizleri kutluyorum. Bu sayede Dünyanın en önemli ve en eski mesleklerinden olan hekimlik mesleğini elde ettiniz. Bu meslek sürekli öğrenme gerektiren bir meslektir.” dedi. Rektör Vekili Kutalmış konuşmasında, Tıp Fakültesi öğretim üyelerine özverili çalışmalardan dolayı teşekkür ederken, öğrencilere 5 yıl süren eğitimleri boyunca maddi ve manevi desteklerini sunan velileri de kutladı.

Törende ayrıca dereceye giren ilk üç öğrenciye de söz verildi.  Konuşmaların ardından diplomalarını alan öğrenciler keplerini havaya fırlattı. Toplu halde kep atan mezunlar hem üniversiteden mezun olmanın hem de yeni bir hayata başlamanın heyecanını birlikte yaşadı.


Haber Resimleri