Prof. Dr. Yusuf Özkul Ahmet Yesevi Üniversitesinde

Ahmet Yesevi Üniversitesi Akademik Değişim Dairesi  koordinasyonu ile misafir öğretim üyesi kapsamında, Kayseri Erciyes Üniversitesi Gen Kök (Genom ve Kök Hücre) Araştırmaları Merkezi Müdürü  Prof. Dr. Yusuf Özkul, Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi Türkistan Yerleşkesinde; ders, seminer, konferans ve bilimsel çalışmalara katılım gerçekleştirdi.

7- 19 Ekim 2018 tarihleri arasında, Üniversitemizin Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesinde bir dizi akademik çalışmalarda bulunan, Genetik ana bilim dalı uzmanı Prof. Dr. Yusuf Özkul, “Tıbbi genetik, Kromozon bozukluğu hastalıkları, kalıtsal hastalıklar ve rejeneratif tıp” gibi konularda, ders, seminer vererek bilgi, birikim ve deneyimini aktardı. Ayrıca Prof. Dr. Yusuf Özkul, 9 Ekim Salı günü Kültür Merkezi toplantı ve konferans salonunda “Genetik Nereye Gidiyor” konusunda bir konferans gerçekleştirdi. 

Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov, bilgi birikim ve deneyimlerini paylaşan misafir öğretim üyesiProf. Dr. Yusuf Özkul’u makamında kabul ederek Üniversitemizde yapmış olduğu akademik faaliyetlerinden dolayı teşekkür etti ve hediye takdiminde bulundu. Yapılan toplantıda ayrıca; tıbbı genetik, mikrobiyoloji, immünoloji, biyokimya ve kan bankası laboratuvarları ve araştırma merkezleri kurulması konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. 

Üniversitemizdeki programını tamamlayan Prof. Dr. Yusuf Özkul 19 Ekim Cuma günü, Türkistan’dan ayrıldı. 


Haber Resimleri