Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar Öğrenci Konseyini Kabul Etti

 

Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar,  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde görev alan öğrencilere Yesi Otelinde akşam yemeği verdi. 30 Ekim 2018 Salı günü gerçekleşen yemekte Öğrenci İşleri Eş Daire Başkanı Bülent Şen ve Özel Kalem Müdürü Ahmet Alp Özbalcı da hazır bulundu.

Toplantıda konuşan Rektör Vekili Tomar; Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde göstermiş oldukları başarıdan dolayı öğrencileri tebrik ederek, “Güzel  ve anlamlı bir etkinlik oldu. Türk, Kazak,  Kırgız,  Özbek, Azerbaycan ve Türk dünyasından gelen öğrencilerimizin bu önemli günde sahne alması,  Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını hem renklendirdi hem de kültür bütünlüğümüz paylaşılmasını ve tanıtımını sağladı. Temsil faaliyetinizdeki başarınız için sizlere ayrıca teşekkür ediyorum. Sizlerden Türk Cumhuriyetlerinin özel günlerinde görev alarak ortak faaliyet göstermenizi ve sanatsal etkinliklerde daha fazla rol almanızı istiyoruz. Ahmet Yesevi Üniversitesi, Türk dünyasını bir çatı altında toplayan nadide üniversitelerden biridir.  Burada dost ve kardeş bir şekilde bu tür etkinliklerle  Türk dünyasının birlik ve beraberliğine, bilimsel ve kültürel gelişimine katkı sağlamalıyız” dedi.

Yemekte söz alan öğrenciler ise Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar’a, Öğrenci Konseyine gösterdiği ilgi ve desteklerinden  dolayı teşekkürlerini sundular. 


Haber Resimleri