Ahmet Yesevi Üniversitesinde Tıpta Kariyer İmkanları Söyleşisi

14 Mart Tıbbiyeliler Derneğinden 13 hekimin yer aldığı heyet üniversitemize bir ziyaret gerçekleştirdi. Tıbbiyeler Derneği hekimleri, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı destekleriyle Ahmet Yesevi Üniversitesi tıp öğrencileriyle söyleşi düzenlediler.  

Hekimler 8 Nisan 2019 Pazartesi günü Kültür Merkezinde Tıp Fakültesi öğrencileri ile “Tıpta Kariyer İmkanları” konusunda üç oturumluk bilgilendirme yaptı. Söyleşide Dr. Burak Açıkel, Dr. Murat Aksoy, Dr. İsmail Ağı, Dr. Gültekin Kadı, Dr. Hakan Güner, Dr. Mehmet Alptekin Acar, Dr. Berika Kavaz, Dr. Burçin Yıldırım, Dr. Yunus Emre Çakır, Dr. Baturhan Çiflik, Dr. Özkan Öztürk, Dr. Laçin Aksoy, Dr. Çiğdem Olgun Şimşek kendi alanları ile ilgili bilgileri paylaştılar. Tıpta Kariyer İmkanları Söyleşisi Türkiye'de Tıp Eğitimi ve Pratisyen Hekimlik, Türkiye'de Tıpta Uzmanlık Sınavı, Türkiye'de Tıpta asistanlık süreci ve uzmanlık başlıklarında gerçekleştirildi.

Etkinlik sonrasında heyet üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar ile bir görüşme gerçekleştirdi ve sonraki etkinliklerde işbirliği  yapma konusunda hemfikir olundu. Sonrasında rektör yardımcımız Prof. Dr. Pusat Pilten ile görüşen heyet desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundular.

Tıbbiyeler Derneğinden oluşan  heyet ayrıca Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Türköz ve öğretim üyesi Prof. Dr. Emin Türköz ile ve  Diş Hekimliği Fakültesindeki ilham verici çalışmaları sebebi ile teşekkürlerini sundular.

Tıp Fakültesi Hastanemizi de ziyaret eden heyet sonrasında Özbekistan'ın Taşkent ve Buhara kentlerinde TAEP 2019 eğitimini tamamlamak üzere Türkistan'dan ayrıldılar. 


Haber Resimleri