Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanlığında Devir Teslim Töreni

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanlığında devir teslim töreni yapıldı. 

Devir teslim töreni Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov, Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, Rektör Yardımcıları ve Fakülte Öğretim Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Törende, Fakülte Dekanı Dr. Öğretim Üyesi Eftal Şükrü Batmaz görevini yeni Dekan Prof. Dr. Yüksel Çelik’e devretti.

Törende konuşan Rektör Abdrasilov, görev süresi dolan Fakülte Dekanı Dr. Eftal Şükrü Batmaz’a yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek geleneksel Kazak milli giysisi çapan giydirdi. 

Abdrasilov; “Altı yıldır üniversitemizde hizmet eden Eftal Hocamıza özverili çalışmaları ve Ahmet Yesevi Üniversitesine kattığı değerlerden dolayı şahsım ve üniversitem adına çok teşekkür ediyorum. Buradaki çalışmalarıyla Türk-Kazak kardeşliğine önemli düzeyde katkı sağladı. Kendilerine yeni hayatında başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Dekanlık görevini devralan Prof. Dr. Yüksel Çelik’in öz geçmişinden bahseden Rektör Abdrasilov, Prof. Dr. Yüksel Çelik’in Türkiye’nin önde gelen büyük üniversitelerinden Marmara Üniversitesinde görev yaptığını ve yüksek bilgi ve tecrübesi ile Ahmet Yesevi Üniversitesinin gelişmesine katkı sağlayacağını vurguladı. Rektör Abdrasilov, Prof Dr. Çelik’e yeni görevinde başarılar dileyerek konuşmasını tamamladı. 

Rektör Vekili Prof. Dr. Tomar ise konuşmasında, Ahmet Yesevi Üniversitesinin mensubu olmanın görev ve sorumluluğu ile ömür boyu çalışılacağını belirtti. Tomar; “Burada ata topraklarda, Yesevi Babamızın huzurunda bizler kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Burada çalışmak, Yesevilik düşüncesine hizmet etmek, Üniversitedeki görevimiz bitse de devam edecektir. Bu bir bayrak yarışıdır, görevini başarı ile yerine getiren Eftal hocamıza teşekkür ediyor, görevi devralan Yüksel Çelik’e başarılar diliyorum” dedi. 

Eftal Şükrü Batmaz ise konuşmasında, Kazakistan’ı öz vatanı gibi gördüğüne dikkat çekerek, “Kazakistan’a geleli altı yıl oldu. Bu süre zarfında hoca, bölüm başkanı ve dekanlık görevlerinde bulundum, bizler burada Türkiye’yi temsil ediyoruz. Bizler bu görev ve sorumluluğun bilincindeyiz. Şahsım adına gururluyum. Yesevilik düşüncesine bağlı olarak Ülkelerimizi en iyi şekilde temsil etiğimize inanıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanlığı makamında devir teslim töreni tamamlandı. 

 


Haber Resimleri