Ahmet Yesevi Üniversitesinden X. Yaz Oyunlarında Şampiyonluk

Kazakistan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Üniversiteler Arası Yaz Oyunlarının bu yıl onuncusu Kazakistan’ın Aktöbe Şehrinde yapıldı.  

6-10 Mayıs 2019 tarihlerinde Batı Kazakistan Tıp Üniversitesi‘nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Üniversitelerarası  Yaz Oyunları’na 15 yükseköğretim kurumundan takımlar katıldı. Üniversitemiz adına katılan Sanat Fakültesi Beden Eğitimi Bölümü öğrencileri,  Judo ve Sambo (serbest sitil güreş) dalında şampiyonluk kazandılar.  Sambo dalında 2 altın, 2 gümüş ve 5 bronz madalya kazanan Ahmet Yesevi Üniversitesi öğrencileri,  Judo oyunlarında ise  2 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya kazandılar. 

Şampiyonada derce alan tüm öğrencileri makamında kabul eden Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdraslov, Üniversitemizi  Kazakistan X. Yaz Oyunlarında başarılarını kutlayarak  kendilerini ayrıca tebrik  etti.

Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdraslov,  üniversitelerde bilimin yanında sporun da çok önem taşıdığına vurgu yaparak  “Dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde yer ala bilmek için sadece eğitimdeki başarılarla değil spor alanındaki başarılarda çok önemlidir. Siz kazanmış olduğunuz bu kupa ve madalyalar Üniversitemizin adını en iyi üniversiteler sıralamasında yükselişe geçirecektir” dedi.  


Haber Resimleri