Ahmet Yesevi Üniversitesinde Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi

2018-2019 eğitim öğretim yılında ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleşen yarışmalarda derece alan öğrencilerimiz, üniversite yönetimi tarafından ödüllendirildi. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında yarışma, yaz oyunları, olimpiyat, bilgi yarışması vb. çeşitli yarışmalara katılarak derece alan öğrencilere, Rektör Prof. Dr. Bolatbek Abdrasilov ve Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar düzenledikleri törenle hediye takdiminde bulundular. 

Törende konuşan Rektör Abdrasilov, Üniversitelerin uluslararası reytinglerde öğrencilerin başarısının da önemli olduğuna vurgu yaparak, “değerli katılımcılar, Ahmet Yesevi Üniversitesi aynı zamanda eğitim öğretime çok önem verdiği gibi spor faaliyetlerine çok önem veren bir üniversitedir. Zira üniversitelerin uluslararası reytinglerde başarısına sadece yayımlanan makalelerin değil, öğrencilerin çeşitli müsabakalarda aldıkları başarılarda etki etmektedir. Bu yıl itibariyle üniversitemiz öğrencileri başta uluslararası olimpiyatlar olmak üzere çeşitli müsabakalarda pek çok derece kazanmışlardır. Üniversitemizin bayrağını bu tür platformlarda yükselten öğrencilerimize teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.  

Rektör Vekili Tomar ise öğrencilere çok değer veren bir yönetim anlayışına sahip olduklarını belirterek, Ahmet Yesevi Üniversitesi sadece Türkiye ve Kazakistan’ın ortak üniversitesi değil, tüm Türk dünyası için kurulmuş bir üniversitedir. Bizim ilk hedefimiz öğrencilerimizi dünya standartlarına uygun yetiştirmek. Bunu yaparken de sadece eğitim alanında değil spor kültür ve sanat alanlarında da Türk dünyasının beyin takımını yetiştirmek istiyoruz” dedi. Öğrencilerin başarılarının kutlandığı toplantılar en çok sevdiği etkinlikler arasında yer aldığını belirten Rektör Vekili Tomar, öğrencilerin başarısı bizim gurur kaynağımız, ulusal ve uluslararası müsabakalarda derece alan öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi. 


Haber Resimleri