MİNİ ANKET
Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Programları arasında mevcutların dışında hangi programının açılmasını istersiniz?


Katılımınız için teşekkür ederiz.
Sonuçlar yeterince oylama yapıldıktan sonra yayınlanacaktır

Prof. Dr. Vefik Arıca Ahmet Yesevi Üniversitesinde

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı Koordinasyonu ile akademik değişim programı kapsamında, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Okmeydanı Eğitim Araştırmaları Hastanesi Öğretim Üyesi, Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca Üniversitemizin Türkistan Yerleşkesi’nde bilimsel çalışmalara katılım gerçekleştirdi.  

3 – 9 Aralık 2019 tarihleri arasında Tıp Fakültesi, Tıp Fakültesi Hastanesi ve Çimkent Tıp Enstitümüzde ders ve seminerler veren Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Uzmanı Arıca, polikliniklerde sağlık hizmeti de verdi. Fakülte dekanı, bölüm başkanları ve doktorlarıyla bir araya gelen Arıca, Genel Tıp ile Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları konusunda bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaştı. Ayrıca Türkistan Çocuk Hastanesi ve Türkistan Kadın Doğum Hastanesi Yeni Doğan Servisinde 50’ye yakın seçili vakaları (tanısı konulamayan) teşhis eden Prof. Dr. Arıca, hastaların tedavilerini düzenledi. 

Ahmet Yesevi Üniversitesinde yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar,  Prof. Dr. Vefik Arıca’ya teşekkür belgesi takdim etti. Programını tamamlayan Arıca Türkistan’dan ayrıldı. 


Haber Resimleri