Ahmet Yesevi Üniversitesi 7. Şanlıurfa Kariyer günlerine katıldı

Ahmet Yesevi Üniversitesi Şanlıurfa’da, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 44 Üniversitenin katılımıyla gerçekleştirilen 7. Şanlıurfa Kariyer günlerine katıldı.

Türkiye’nin çeşitli illerinden 44 üniversitenin katılımıyla gerçekleşen Kariyer günleri fuar açılışına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Kariyer günleri fuarının açılışına Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ahmet Yıldız, Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Abuzer Pınar, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sabri Yetim, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdülkerim Yavuz Öğretmenler ve çok sayıda Öğrenci katıldı.

7. Şanlıurfa Kariyer Günleri’nde Ahmet Yesevi Üniversitesi standını ziyaret eden Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ahmet Yıldız, “Lise öğrencilerinin en büyük hayali Üniversite öğrencisi olmaktır. Lise öğrencisinin en büyük kaygısı acaba Üniversite sınavını kazanabilir miyim, lise son sınıfa giden veya liseyi bitirip Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler bu kaygıyı daha fazla yaşamaktadırlar. Bundan dolayı Üniversitelerimiz arasında tatlı bir rekabet vardır. Üniversitelerin yapmış oldukları tanıtımlardaki amaç zeki ve başarılı öğrencilere Üniversitelerini tercih ettirmek ve böylelikle Üniversitelerinin başarısını artırmaktır. Bu tanıtım yollarından biri de bu gün gerçekleştirilmekte olan kariyer günleri fuarıyla üniversitelerimizle öğrencilerimizi buluşturmaktır” diye konuştu.


Haber Resimleri