Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Halk-Üniversite İş Birlikteliğini Güçlendirmeye Yönelik Toplumsal Duyarlılık Projeleri Başladı

Ahmet Yesevi Üniversitesi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi halk-üniversite iş birlikteliğini güçlendirmeye yönelik hazırlanan on altı adet toplumsal duyarlılık projesinin ilki “Gülümseyen Yüzler, Sağlıklı Gülüşler” projesi 15.03.2023 Çarşamba günü başladı. Üniversitemiz Rektörü Dr. Janar TEMİRBEKOVA ve Rektör Vekili Prof. Dr. Peyami BATTAL sabah proje ekibiyle bir araya gelerek duydukları heyecan ve memnuniyeti dile getirdiler.

Üniversitemizin tanınırlığını arttırmak ve bölge nüfusu ile bağlarını güçlendirmek, Üniversitemizin otuz yıllık deneyimini ve bilgisini tüm Türkistan halkıyla paylaşmak, öğrencilerin edindikleri teorik bilgiyi hem kendileri hem de toplum için yararlı kılmak, bunları ilgili alana yansıtmak amacıyla planlanan projeler 17 numaralı “Atatürk Okulu”nda Gülümseyen Yüzler, Sağlıklı Gülüşler” adıyla başladı. 

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi öğrenci ve hocaları diş sağlığı üzerine hazırladıkları eğlenceli sunumun ardından belirlenen on sınıfta diş sağlığı taraması yaptı. Diş taramaları yapılan öğrencilere diş sağlığı seti ve çeşitli hediyeler verildi. Eş zamanlı olarak belirlenen daha büyük yaş grubundaki öğrencilere ise Üniversitemiz Tıp Fakültesi hocaları ve öğrencileri tarafından ilk yardım eğitimi verildi.

Günün devamında tüm öğrenciler okul bahçesinde Üniversitemizin çeşitli fakültelerinden gönüllü olarak projemize katılan öğrencilerimizin mihmandarlığında oyunlar oynadı, uçurma uçurdu ve dans ettiler. 

Türkistan’ın en köklü okullarından biri olan 17 numaralı “Atatürk Okulu”nun Müdiresi Rahil URUMOV, proje vasıtasıyla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Üniversitemize teşekkürlerini sundu.


Haber Resimleri