Yesevi FM Yayın Hayatına Başladı

Yesevi FM dijital radyosu yayın hayatına başladı. Açılış törenine Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Rektör Dr. Janar Temirbekova, Rektör Vekili Prof. Dr. Peyami Battal, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Yesevi FM’de öğrencilerin ilgi alanlarına yönelik bilim, kültür, sanat, spor vb. konularında programlar yapılmaktadır. Radyoda, Kazakça ve Türkçe haberler verilmektedir.

Açılış töreninde, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Muhittin Şimşek canlı yayın konuğu oldu ve radyonun çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Prof. Dr. Muhittin Şimşek, öğrencilerin radyo çalışmaları sayesinde Türkiye'deki tanınmış medya şirketlerinde staj yapma fırsatı elde edebileceğini belirtti. Ayrıca, öğrencilerin başarılı olmalarına yardımcı olmak için radyo çalışmalarına destek vereceklerini de ifade ettiler. Bu destek sayesinde öğrencilerin, medya sektöründeki deneyimlerini arttırabilecekleri ve iş hayatına daha iyi hazırlanabilecekleri vurgulandı. Üniversite yöneticileri ayrıca, radyo çalışmalarının öğrencilerin iletişim becerilerini geliştireceğine ve mesleki ağlarını genişletmelerine yardımcı olacağına dikkat çekti.

Yesevi FM dijital radyosuna aşağıdaki bağlantıyı da kullanarak erişebilirsiniz. https://yassawifm.airtime.pro/#

 

 


Haber Resimleri