Ahmet Yesevi Üniversitesi Türk Dünyası Gençlik Kulübü Tarafından “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinliği” Düzenlendi

Türk milletinin millî iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği gün olan 23 Nisan anısına Üniversitemiz “Türk Dünyası Gençlik Kulübü” ve “Uluslararası Ofis” iş birliğiyle 20 Nisan 2023 Perşembe günü Jumabek Taşenov Mektebinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı.

Kutlamalarda “Türk Dünyası Gençlik Kulübü” öğrencilerimiz tarafından Jumabek Taşenov Mektebinde öğrenim gören birinci, ikinci ve üçüncü sınıf öğrencilerine Türk ve Kazak bayrakları tanıtıldı, “23 Nisan”ın Türk milleti için anlam ve önemi anlatıldı.

Minik öğrencilerin müzik ve danslarla doyasıya eğlendiği kutlamalarda yüz boyama ve Türkiye haritası baskılı el boyama etkinlikleri de yapıldı. Kutlamalar miniklere Üniversitemiz öğrencileri tarafından hediyelerin verilmesi ve toplu anı fotoğrafı çekimiyle sona erdi.


Haber Resimleri