Ahmet Yesevi Üniversitesinde Bayram Buluşması

Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Nursoy, Kurban Bayramı münasebetiyle akademik ve idari personelle Türkistan yerleşkesindeki Turan Otel Restoranı'nda bir araya geldi.

Gerçekleşen bayramlaşma programında konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış sözlerine, tüm Ahmet Yesevi Üniversitesi personelinin Kurban Bayramı'nı tebrik ederek başladı. Ülke olarak çok sıkıntılı günleri geride bıraktığımızı dile getiren Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, devlet ve millet olarak ortaya konulan milli iradeye daha fazla mesai harcayarak ve çalışarak katkıda bulunmamız gerektiğini söyledi. Her birimizin Türk Dünyası coğrafyasında Türkiye'nin bir aynası görünümü arz ettiğini de belirten Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, bu bilinç ve şuurla hareket etmemiz gerektiğine de işaret ederek sözlerini çalışkan, üretken ve başarılı bir yıl temennisiyle tamamladı.

Ardından söz alan Ahmet Yesevi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. İdris Şengül, Kurban Bayramının Ahmet Yesevi ailesi ve nezdinde tüm Türk-İslâm alemi için hayırlara vesile olmasını niyaz ettiğini söyledi. Bu yıl ilk olarak her hafta "Bir Konu, Bir Konuşmacı" adlı bir programla bir hocamızın bir konu çerçevesinde konferans vermesinin planlandığını ve ilk konferansı "Kur'an ve İnsan" adlı konuyla kendisinin vereceğini de belirten Prof. Dr. İdris Şengül'ün yemeğin ardından ettiği dua ile program sona erdi.


Haber Resimleri