‘’Kazakistan Bağımsızlık Treni ‘’ Türkistan ve Ahmet Yesevi Üniversitesinde

Kazakistan Cumhuriyeti'nin bağımsızlığının 25. yılı münasebetiyle Kazakistan'ın başkenti Astana'dan yola çıkan ve yıl boyunca Kazakistan'ın tüm eyaletlerini dolaşarak her gittiği şehirde bir gün süreyle ücretsiz hizmet veren, paneller düzenleyen 'Kazakistan Bağımsızlık Treni'ni 3 Aralık 2016 Cumartesi günü Türkistan şehrine ve Ahmet Yesevi Üniversitesine konuk oldu.

Uğradığı her şehirde bir gün boyunca eğitimden sağlığa, ekonomiden çevre ve şehirciliğe kadar hemen hemen her alanda ücretsiz hizmet sunan 'Kazakistan Bağımsızlık Treni' heyetinin başkanı Amirjan Kayrulı ve yolcuları Türkistan Vali Yardımcısı Gani Kurmaşulı Rısbekov tarafından karşılandı.

Türkistan'da bulundukları bir gün boyunca Türkistan halkıyla kaynaşan ve ücretsiz hizmetlerde bulunan 'Kazakistan Bağımsızlık Treni' heyeti Ahmet Yesevi Üniversitesi Kültür Merkezi tiyatro ve sinema salonunda "Kazakistan'ın bağımsızlığının 25. Yılı" adlı bir de panel düzenledi.

'Kazakistan Bağımsızlık Treni' heyeti Ahmet Yesevi Üniversitesinde, Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bakıtcan Muhammedjanov tarafından ağırlandı.


Haber Resimleri