Ahmet Yesevi Üniversitesinde "Kur'an-ı Kerim'in İlme ve Düşünceye Verdiği Değer" Konferansı

Ahmet Yesevi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından 2016-2017 akademik yılı çerçevesinde başlatılan konferanslar dizisinin I. dönem itibariyle kapanış konferansı Dintanu Bölümü Başkanı Prof. Dr. İdris Şengül tarafından gerçekleştirildi.

2016-2017 akademik yılının başında Prof. Dr. İdris Şengül'ün "Kur'an-ı Kerim'e Göre Varlık İçinde İnsanın Değeri" adlı konferans programıyla başlayan ve dönem içerisinde Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığının hazırlamış olduğu programlar çerçevesinde Türkiye'den gelen misafir hocaların da katılımlarıyla her Cuma düzenlenen konferansların bu dönem itibariyle sonuncusu Prof. Dr. İdris Şengül Hocanın "Kur'an-ı Kerim'in İlme ve Düşünceye Verdiği Değer" adlı konferans programı oldu.

Ahmet Yesevi Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yaklaşık bir buçuk saat süren "Kur'an-ı Kerim'in İlme ve Düşünceye Verdiği Değer" adlı konferansa ilgi oldukça yoğundu.

Ahmet Yesevi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İlahiyat Bölümü Başkanı Prof. Dr. İdris Şengül konuşmasında, akıl, düşünce, bilim ve ilim dini olan İslam'ı, Kur'an-ı Kerim'den okuduğu ayetlerle anlattı. Bugün dünyada bazı güç merkezlerinin kitle iletişim araçları vasıtasıyla Kur'an-ı Kerim'i akıldan, düşünceden, bilimden ve ilimden uzakmış gibi göstermeye çalıştığını belirten Prof. Dr. İdris Şengül, tam tersi olarak Kur'an-ı Kerim'in aklı, düşünceyi, bilimi ve ilmi merkeze aldığını, önceliği akla ve düşünceye verdiğini dile getirdi.

Prof. Dr. İdris Şengül, konferansın sonunda sorulan sorulara verdiği cevaplarla programı tamamladı.


Haber Resimleri