Ahmet Yesevi Üniversitesinde fakülteler arası futbol ligi kuruldu.

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren ve Yrd.  Doç. Dr. Bakıtcan Kalcanulı Muhamedjanov’un katılımlarıyla düzenlenen toplantı da Ahmet Yesevi Üniversitesi fakülteler arası futbol ligi kuruldu.

Düzenlenen toplantıda ilk olarak konuşan Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Bakıtcan Kalcanulı Muhamedjanov öğrencilerden gelen talep üzerine Üniversitemiz tarafından böyle bir karar alındığını, amaçlarının ise sporla ilgili yaşanan sorunları ve eksiklikleri giderip başarı sağlamak olduğunu söyledi.

Daha sonra yapılan oylama ile fakülteler arası futbol liginin başkan ve üyeleri seçildi. Yapılan oylama ile fakülteler arası futbol liginin başkanlığına Üniversitemizin Rektör yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren seçildi. Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren, bu oluşumun üniversitemize faydalı olacağını düşündüğünü, imkânların kısıtlı olmasından kaynaklanan sorunlardan dolayı bu tür faaliyetlerin tam olarak etkin kılınamadığı, böyle bir oluşumla bu imkânların daha iyi hale getirileceğini ifade ederek, bu kapsamda gerekli desteklerin verileceğini belirtti.

Ardından fakülteler arası futbol liginin üyeleri arasında yapılan istişare ile öğrencilerin görüşleri de alınarak faaliyetler ve turnuvalar planlandı. 


Haber Resimleri