Prof. Dr. Mustafa Ünal ve Yrd. Doç. Dr. Osman Keskiner Ahmet Yesevi Üniversitesinde

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı kordinasyonunda, iki haftalığına ders, seminer, konferans vermek ve ilmi çalışmalarda bulunmak için Ahmet Yesevi Üniversitesi İlahiyat Fakültesine gelen, Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dinler Tarihi anabilim dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ünal ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Arapça anabilim dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Osman Keskiner gerçekleştirmiş oldukları akademik faaliyetlerin ardından yurda dönüş yaptı.

Bilgi, birikim ve tecrübelerini Ahmet Yesevi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi hoca ve öğrencileriyle paylaşan Prof. Dr. Mustafa Ünal; Türklerin İslamiyet öncesi ve sonrası dini yaşantı ve benimsenen dinler, geçmişten günümüze Kazakistan da dini yaşantı gibi konularda, Yrd. Doç. Dr. Osman Keskiner ise harfi cerler, Arapçada cümle çeşitleri, cinsiyet yönünden (müzekker-müennes) isimler gibi konularda lisans, yüksek lisans dersleri ile seminerler verdiler.

İki haftalık program çerçevesinde 10 Şubat Cuma günü Prof. Dr. Mustafa Ünal, ‘‘Günümüzde Kazakistan da din anlayışı ve dinler tarihi açısından incelenmesi’’ konulu konferans verdi. İlahiyat fakültesi tarafından düzenlenen bu konferans akademisyen, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, yapmış oldukları akademik çalışmalarından dolayı Prof. Dr. Mustafa Ünal ile Yrd. Doç. Dr. Osman Keskiner’e teşekkür belgesi takdim etti.


Haber Resimleri