Ankara’da Burslu öğrencilerle ‘’Bozkurtlar Diriliyor’’ kitabının değerlendirme toplantısı yapıldı

Türkiye’de Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerine devam eden Kazakistanlı öğrencilerle her ay düzenli olarak gerçekleştirilen kitap okuma değerlendirme toplantısına Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız katıldı.

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İhsan Kalenderoğlu’nun koordinatörlüğünde devam eden toplantının bu ayki konusu Hüseyin Nihâl Atsız’ın ‘’Bozkurtlar Diriliyor’’ kitabı oldu. 

Kitabı okuyan öğrencilerle, Türk tarihinde Kür Şad'ın ölümünden sonra İkinci Doğu Göktürk Kağanlığı'nın kuruluşu ve Dokuz Oğuz, Tang Hanedanı ile yaşanmış mücadeleler ele alınıp, değerlendirildi.

Toplantı sonunda Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, 2016-2017 öğretim yılında Doktora yeterlik sınavından başarılı olan burslu araştırma görevlileri;Fakhriddin Sarzhanov, Meruyert Seitova ve Lazura Kazıhankızı’na kalem seti hediye ederek, öğrencilere başarılar diledi.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız öğrencilere, eğitimlerini kısa sürede tamamlayıp ülkelerinde bir an önce hizmet etmeleri gerektiğini vurgulayarak, iyi bir eğitim aldıkları için ülkelerinde daha iyi başarılara imza atacaklarını, Başkanlık olarak her türlü desteği imkânlar dâhilinde vereceklerini belirtti. Burslu öğrenciler de Mütevelli Heyet Başkanına kendilerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ettiler. Toplantı öğrencilerin sorularının ardından sona erdi.


Haber Resimleri