Ahmet Yesevi Üniversitesi ‘‘Darın-2017’’ Yetenek Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu

Ahmet Yesevi Üniversitesi Prodüksiyon Merkezi tarafından düzenlenen Darın-2017 Yetenek Yarışması Festivali,  gala konseriyle son buldu.

24 Şubat Cuma günü saat 15.00’te Türkistan Yerleşkesi Kültür Merkezinde büyük bir ilgiyle gerçekleşen ‘‘Darın-2017’’ Festivali gala konserine, Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Taljan Raimberdiev, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren ile Ahmet Yesevi Üniversitesi Prodüksiyon Merkezi Müdürü Elimbay Botakaraev katılım gösterdi.

Darın-2017 festivalinde derece alan öğrencilerin renkli gösterileriyle gerçekleşen gala konserinin ardından rektör yardımcıları sahneye davet edildi ve dereceye  girenlere ödül verildi. Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren, düzenlenen bu organizasyonda tüm emeği geçenlere ve yeteneklerini sergileyen öğrencilere teşekkürlerini iletti. Ayrıca bu yarışmada kaybedenin hiç kimse olmadığı, kazananın ise Ahmet Yesevi Üniversitesi olduğunu ifade etti.

Darın-2017 Festivali kapsamında 100 den fazla öğrenci çeşitli sanat dallarında yeteneklerini sergilediler. Jüri üyelerinin oylamaları sonucunda birincilik ödülüne layık görülenler: Resimde Şahnura Tajimetova (Sanat Fakültesi), el sanatlarında Elmen Eliya, (Sanat Fakültesi), atışmada Elşat Erbol (Hazırlık Fakültesi), Edebiyat ve Şiirde Jalgas Amankeldieva  (Sanat Fakültesi), Moda Tasarımında Nurila  Konarbaeva, şarkıda ise Ablayhankızı Bayan (Filoloji Fakültesi), Mamadov Gulam (Sosyal Bilimler Fakültesi), Jasulan Jumabek (Tıp Fakültesi) oldular.


Haber Resimleri