Ahmet Yesevi Üniversitesinde İlahiyat Bilgi Yarışmasının 9.su yapıldı

Ahmet Yesevi Üniversitesi koordinasyonunda üniversiteler arası ilahiyat alanında düzenlenen bilgi yarışmasın bu yıl 9.su yapıldı. 29-30 Mart tarihlerinde gerçekleşen yarışmaya Kazakistan’ın L. Gumilev Avrasya Milli Üniversitesi, El-Farabi, Nur Mübarek İslam Medeniyeti ve Ahmet Yesevi Üniversitesi ilahiyat bölümü öğrencilerden oluşan takımlar katıldı.

Yarışma yazılı, sözlü ve test olarak üç aşamada gerçekleşti. Toplamda 16 öğrencinin katıldığı yarışmada L. Gumilev Avrasya Milli Üniversitesi takımı birinci geldi. Ödül töreni 30 Mart Perşembe günü Türkistan Yerleşkesi Kültür Merkezi toplantı salonunda yapıldı. Yarışmacıların ödüllerini ise Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Berik Ahmetov takdim etti.

Yarışmacılar bireysel ve takım olarak değerlendirilirken, bireysel ödülünü ise yine L. Gumilev Avrasya Milli Üniversitesi öğrencisi Süyindik Serikulı aldı. İlahiyat öğretim elemanlarından oluşan jüri üyelerinin değerlendirdiği yarışmada 2. El-Farabi Üniversitesi, 3. Nur Mübarek İslam Medeniyeti Üniversitesi takımları oldular. Ahmet Yesevi Üniversitesi öğrencileri ise ev sahibi olarak değerlendirilerek öğrencilere teşekkür belgesi takdim edildi.


Haber Resimleri