Ahmet Yesevi Üniversitesinde Nevruz Bayramı Coşkusu

Baharın habercisi ve Türk Dünyasının milli bayramı olan Nevruz, Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde coşku ile kutlandı.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 31 Mart Cuma günü Türkistan Yerleşkesinde düzenlenen Nevruz Bayramı kutlama törenine; Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Valihan Abdibekov, Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış ve Türkistan Vali yardımcısı Ğani Rısbekov’un yanı sıra çok sayıda akademisyen, öğrenci ve Türkistan halkı katıldı.

Rektör Prof. Dr. Valihan Abdibekov, Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, Türkistan Vali yardımcısı Gani Rısbekov birer konuşma yaparak katılımcıların ile tüm Türk Dünyasının nevruz bayramını kutladılar ve iyi temennilerde bulundular. Programda bir de Üniversitemizde görev yapan akademisyen ve personellere yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür belgesi taktim ettiler.

Gerçekleşen törende, bir yandan konser etkinlikleri ve halk oyunları devam ederken bir yandan da Türk dünyasının leziz yemekleri ve milli içkileri olan kımız, kımran ikram edildi. Türk, Kazak, Özbek, Kırgız ve Türk Dünyasının farklı bölgelerinden gelen öğrenciler, konserde bir dostluk nişanesi olarak kendi yöresel kültürlerini yansıtan gösteriler sundular. Çok renkli gösterilere sahne olan konser büyük bir ilgi ile izlendi.


Haber Resimleri