Ahmet Yesevi Üniversitesinde Engellilere Yardım ve Destek Programı Yapıldı

Engelli bireyler konusunda toplumun tüm kesimlerinde farkındalık ve duyarlılık yaratmak, destek sağlayarak onları toplumsal yaşamın tüm alanlarına katılımlarını sağlamak için Ahmet Yesevi Üniversitesi “Yesevi Öğrenci Kulübü” tarafından engellilere yardım, destek ve bilinçlendirme programı düzenlendi.

4 Nisan Salı günü Türkistan Yerleşkesi Kültür Merkezinde gerçekleşen programa; Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren ve Doç. Dr. Bakıtcan Kalcanulı Muhamedjanov katılım gösterdiler.

Ahmet Yesevi koleji engelli öğrencisi Alişer Jadigerov hazırladığı programda, engellilere ithafen şiirler okundu, tiyatro gösterisi yapıldı. Göz dolduran tiyatro gösterisinin ardından Alişer Jadigerov’un muhteşem dans ve spor gösterisi ise izleyenleri büyüledi.

Programda Alişer Jadigerov, Bakıtcan Sortabaev ile birlikte hazırladığı bir engellinin hayatı ve hayalleri konusunda “Amaç” adlı 40 dakikalık kısa metrajlı filmi izleyicilere sundu.

Program sonunda Rektör Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren ve Doç. Dr. Bakıtcan Kalcanulı Muhamedjanov birer konuşma yaparak; birlik, beraberlik, engellilere yardım ve dayanışma çağrısında bulundular.


Haber Resimleri