Ahmet Yesevi Üniversitesinde Akademik Denetim Komisyonu çalışmalarını tamamladı

Ahmet Yesevi Üniversitesinde Akademik Denetim Komisyonu çalışmalarını tamamladı

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı tarafından akademik denetim yapmak üzere görevlendirilen Akademik Denetim Komisyonu üyeleri 4 günlük çalışmalarının ardından Türkistan’dan ayrıldılar.

Akademik Denetim Komisyonu Başkanı ve Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nail Öztaş ile yardımcıları Gazi Üniversitesi Öğretim Üyeleri; Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu, Prof. Dr. Mustafa Kavutçu ve TSE Kalite Kampüsü Baş Denetçisi Hidayet Şahin, Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Enstitü Müdürleri ve diğer birim amirleriyle bir takım görüşmelerde bulundu. Yapılan görüşmelerde üniversitemizi Kazakistan’ın ve Türk dünyasının en iyi üniversiteleri sıralamasına getirebilme hususunda fikir alış verişinde bulundular. Akademik Denetim Komisyonu, 4 günlük programı kapsamında üniversitemizin hastanesini ve fakültelerini ziyaret ederek, fakülte hocalarının görüşlerini aldılar.

20 Nisan Perşembe günü Türkistan yerleşkesindeki faaliyetlerini tamamlayan Akademik Denetim Komisyonu Almatı’daki Avrasya Araştırmaları Enstitüsü’nde denetleme yapmak üzere Türkistan’dan ayrıldılar.


Haber Resimleri