Ahmet Yesevi Üniversitesi ile BEM-BİR-SEN arasında ikili işbirliği protokolü imzalandı.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Genel Başkanı Mürsel Turbay, Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Alper, Genel Başkan Yardımcısı Recai Karslı ve BEM-BİR-SEN Eğitim Danışmanı Prof. Dr. Aytaç Eker’i Türkistan Yerleşkesi rektörlük binasındaki makamında kabul etti.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Avrasya Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Nevzat Şimşek ile birlikte BEM-BİR-SEN temsilcileriyle yaptığı toplantıda üniversitemizin vizyonu misyonu hakkında bilgiler verdi. Yıldız, bu doğrultuda yapılacak her türlü işbirliğine, üniversitemize katkı sağlayacak her türlü protokole, Türk dünyasına hizmet edecek kurum ve kuruluşlara her zaman pozitif baktığını dile getirdi. Bu açıdan BEM-BİR-SEN ile yapacağımız bu sözleşme sadece üniversitemiz açısından değil söz konusu sendikanın da üniversitemizin bilimsel faaliyetlerinden yararlanacağını sendika ve üyelerine bilimsel çalışmalarına olanak sağlayacağını vurguladı.

Görüşme esnasında BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay sendikalarının kuruluşu, üyeleri, amacı ve faaliyetleri hakkında çeşitli bilgiler verdi. Bunlar arasında Uluslararası İşçi Hareketi Konfederasyonunu kurduklarını ve dünyanın çeşitli ülkelerinden birçok üyelerinin olduğunu belirtti. Sendika faaliyetleri dışında sosyal konulara önem verdiklerini ve bu konuda türlü yayınlarının olduğunu ve çeşitli üniversite ve düşünce kuruluşları ile de birlikte çalıştıklarını ifade etti. Turbay, BEM-BİR-SEN çalışanlarının ve üyelerinin lisans ve yüksek lisans eğitimlerini özellikle Ahmet Yesevi Üniversitesi’nin uzaktan eğitim TÜRTEP programıyla tamamlayabileceklerini belirtti.

Görüşmelerin ardından Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay ikili işbirliği protokolleri imzaladı. Toplantının sonunda Mürsel Turbay Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a plaket takdiminde bulundu.


Haber Resimleri