Doç. Dr. M. Kevser Baş ve Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Aydın Ahmet Yesevi Üniversitesinde

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı koordinasyonunda TİKA Projesi kapsamında iki haftalığına ders, seminer, konferans vermek ve ilmi çalışmalarda bulunmak için Ahmet Yesevi Üniversitesi Filoloji Fakültesine gelen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyeleri Doç. Dr. M. Kevser Baş ve Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Aydın, gerçekleştirmiş oldukları akademik çalışmaların ardından Türkiye’ye dönüş yaptılar.

17-30 Nisan tarihleri arasında Ahmet Yesevi Üniversitesi Filoloji Fakültesi Türk Filolojisi bölümü hoca ve öğrencileriyle bilgi, birikim ve tecrübelerini paylaşan Doç. Dr. Münire Kevser Baş, yeni Türk edebiyatı ve edebiyattaki fikir akımları konularında; Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Aydın ise tasavvuf edebiyatı ve Ahmet Yesevi, edebiyata giriş, Türk şiir ve manzumesi, edebiyat türleri konularında lisans, yüksek lisans dersleri ile konferans verdiler.

İki haftalık akademik programını tamamlayan Doç. Dr. M. Kevser Baş ve Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Aydın’a  Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren yapmış oldukları çalışmalardan dolayı üniversite adına teşekkür belgesi takdim etti.


Haber Resimleri