Prof. Dr. Nurettin Güz ve Doç. Dr. Bünyamin Bezci Ahmet Yesevi Üniversitesinde

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı koordinasyonunda TİKA destekli proje kapsamında iki haftalığına ders, seminer, konferans vermek ve ilmi çalışmalarda bulunmak için Ahmet Yesevi Üniversitesi Filoloji Fakültesine gelen Gazi Üniversitesi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Nurettin Güz ve Sosyal Bilimler Fakültesine gelen Sakarya Üniversitesi Diaspora Araştırmaları Müdürü Doç. Dr. Bünyamin Bezci, gerçekleştirmiş oldukları akademik çalışmaların ardından Türkiye’ye dönüş yaptılar.

Bilgi, birikim ve tecrübelerini Ahmet Yesevi Üniversitesi Filoloji Fakültesi Gazetecilik Bölümü hoca ve öğrencileriyle paylaşan Prof. Dr. Nurettin Güz gazetede şablonların tasarımı, Türkiye ve Dünya basın yayın ilkeleri, gazeteciliğin görevleri, haber alma ve yazma teknikleri konularında lisans dersleri verdi. Ayrıca Prof. Dr. Nurettin Güz Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi: Türkistan Forumu III kongresine katılarak “Uçak krizinin çözümünün Türk ve Kazak basınında ele alınışı.” adlı bildirisini sundu.

Doç. Dr. Bünyamin Bezci ise siyaset felsefesi konusunda Sosyal Bilimler Fakültesi hoca ve öğrencilerine lisans,  yüksek lisans dersleri ile seminerler verdi. Doç. Dr. Bünyamin Bezci Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi: Türkistan Forumu III kongresinde; “Avrupa’da Türk diyasporasındaki göç, islamafobi ve insan hakları sorunu.” bildirisini sundu.

İki haftalık akademik programını tamamlayan Prof. Dr. Nurettin Güz ve Doç. Dr. Bünyamin Bezci yapmış oldukları çalışmalardan dolayı Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren üniversite adına teşekkür belgesi takdim etti.


Haber Resimleri