Avrasya Araştırma Enstitüsüne Türk Heyetinden ziyaret


MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Günal, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Arat, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız Avrasya Araştırma Enstitüsünü ziyaret etti.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Günal, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Arat ile İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse Kazakistan ziyareti kapsamında Almatı’da Avrasya Araştırma Enstitüsünü ziyaret etti. Görüşmeye ayrıca Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız katıldı. 
Ziyaret kapsamında enstitünün faaliyetleri hakkında bir sunum yapılarak Doç. Dr. Nevzat Şimşek enstitünün Ahmet Yesevi Üniversitesinin misyonu ve vizyonu çerçevesinde faaliyette bulunduğunu, bu doğrultuda Türkiye-Kazakistan ilişkilerinin gelişimine katkı sağlamayı ve Türk dili konuşan devlet ile topluluklarla ilgili bilimsel araştırmaları yaparak, bu alandaki çeşitli projelere destek verilmeye devam edildiğini dile getirdi.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Günal enstitünün bölge açısından yararlı akademik çalışmalar yaptığının görüldüğünü ve organize edilen etkinliklerin akademisyenler arasında beyin fırtınasına olanak sağlaması nedeniyle önemli olduğunu ifade etti. Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Arat üniversitelerindeki ilgili bölümler ile enstitü arasında çeşitli konularda bilgi paylaşımı yapılabileceğini dile getirdi.


Haber Resimleri