Türk Üniversiteler Birliğinin 1. Spor Oyunları açılış yaptı

Yaklaşık bir ay önce Türk Keneşi; Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesinin ev sahipliğinde bir araya gelerek Türk Üniversiteler Birliği üyeleri ile Orhun Değişim Programı uygulama sürecine ilişkin bir toplantı düzenledi. Söz konusu toplantıda alınan kararla birliğe üye üniversitelerin katılımıyla Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesinde 15-19 Mayıs 2017 tarihlerinde “Birlik için spor…” sloganıyla  “I. Türk Üniversiteler Birliği Spor Oyunları” planlandı.

Kırgızistan-Türk Manas Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen Türk Keneşi Türk Üniversiteler Birliğinin 1. Spor Oyunları 15 Mayıs Pazartesi günü Bişkek'te açılış yaptı. Türk Keneşi Türk Üniversiteler Birliği Birinci Spor Oyunlarının açılış töreni; Türk Keneşi’ni temsilen Proje Direktörü Asan Mazhitov, Türk Keneşi Türk Üniversiteler Birliği Dönem Başkanı ve Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sebahattin Balcı, Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış ve Üye Üniversitelerin Rektörleri ile temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleşti.

Kırgızistan-Türk Manas Üniversitesi Cengiz Aytmatov kampüsü açık spor sahasında gerçekleşen Spor oyunlarının açılışında konuşan Türk Keneşi temsilcisi Assan Mazhitov ve Kırgızistan-Türk Manas Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Asylbek Kulmyrzaev, düzenlenen bu organizasyonun Türk dünyasına hayırlara vesile olmasını temennisinde bulunarak tüm katılımcılara teşekkür ettiler ve yarışmacılara başarılar dilediler.

Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan 4 kurucu ülkenin üniversitelerinden 200'den fazla yarışmacının katıldığı ve üniversitemizden çeşitli spor dallarında takımların yer aldığı oyunlar 19 Mayıs Cuma günü final yarışmasıyla tamamlanarak kapanış yapacak.


Haber Resimleri