Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’ın Muğla ziyaretleri

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, 15 Şubat 2016 tarihinde Muğla’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında ilk olarak Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ve Rektör Yrd. Prof. Dr. Bayram Akça'yı ziyaret eden Mütevelli Heyet Başkanı, Ahmet Yesevi Üniversitesi ve UNESCO 2016 Hoca Ahmet Yesevi Yılı çerçevesinde yapılacak etkinlikler ile ilgili bilgiler verdi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde öğrenim gören Kazakistanlı öğrenciler ve daha önce Ahmet Yesevi Üniversitesinde görev yapan öğretim üyeleriyle ile görüşen Prof. Dr. Musa Yıldız, ziyaret sonunda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar’a bir plaket verdi ve Başkanlık Yayınlarından ‘Divan-ı Hikmet’ kitabını hediye etti.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ziyaretinin ardından Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ile Muğla Valisi Amir Çiçek’i makamında ziyaret ederek Divan-ı Hikmet takdim etti. Muğla temasları kapsamında Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya'yı ziyaret eden Prof. Dr. Musa Yıldız Ahmet Yesevi Üniversitesi hakkında bilgiler verdi.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Şükrü Altınay’ı da makamında ziyaret eden Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Mevlana Hazretlerinin talebesi Şahidi Hazretlerinin türbesini de ziyaret etti.


Haber Resimleri