Ankara’da Burslu öğrencilerle “Ahmed Yesevi” kitabının değerlendirme toplantısı yapıldı

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Türkiye’de yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam eden Kazakistanlı burslu öğrencilerle her ay düzenli olarak gerçekleştirilen kitap okuma değerlendirme toplantısına katıldı. Toplantıya Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış da eşlik etti.

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İhsan Kalenderoğlu’nun koordinatörlüğünde devam eden toplantının bu ayki konusu, Dilimizin ve kültürümüzün gelişmesine, zenginleşmesine çok önemli katkılarda bulunan büyük fikir adamı ve gönül eri Hoca Ahmed Yesevî’nin hayatının anlatıldığı Sadullah Siyayev’in eseri  “Ahmed Yesevi” romanı oldu.

Toplantı sonunda Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, 2016-2017 öğretim yılında Doktora yeterlik sınavından başarılı olan burslu araştırma görevlileri; Alpamys Rakhymzhanov, Nurlan Akhmetov’a kalem seti hediye ederek, öğrencilere başarılar diledi.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız öğrencilere yaptığı konuşmada, eğitimlerini kısa sürede tamamlayıp atayurda dönmelerini ve orada bir an önce hizmet etmeleri gerektiğini vurgulayarak, iyi bir eğitim aldıkları için ülkelerinde daha iyi başarılara imza atacaklarını, Başkanlık olarak her türlü desteği imkânlar dâhilinde vereceklerini belirtti. Toplantı öğrencilerin sorularının ardından sona erdi.


Haber Resimleri