Ahmet Yesevi Üniversitesi iftarda bir araya geldi

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız'ın ev sahipliğinde bu yıl ikincisi yapılan 'Ahmet Yesevi Üniversitesi mezunları ve mensupları İftar Programına üst düzey katılım gerçekleşti.

Gazi Üniversitesi Kültür Merkezinde düzenlenen iftar programına; Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Doç. Dr. İbrahim Kalın, TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyon Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler, AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, Danıştay Başsavcısı Halil Yılmaz,Kazakistan Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeleri Prof. Dr. Muhittin Şimşek ve Vergi Denetim Kurumu Başkanı Hüseyin Karakum, Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Yalçın Topçu ve İhsan Şener, Başbakanlık Başdanışmanı Dr. Necdet Subaşı ve devlet protokolünden çok sayıda davetli ile TÜRTEP danışman öğretim üyeleri, üniversitenin personelleri, Ahmet Yesevi Üniversitesi Kazakistanlı burslu doktora öğrencileri ve mezunlar katıldı.

İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız; bu yıl ikinci kez gerçekleştirdikleri Ahmet Yesevi Üniversitesi mezunları ve mensupları iftar buluşmasının hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Prof. Dr. Musa Yıldız, Hoca Ahmet Yesevi Hikmetlerinin insanları birbirine bağlayacağını ve hoşgörü çatısı altında birleştirici bir rol üstleneceğini söyledi. Yesevi mezunlarını bir arada görmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Prof. Dr. Musa Yıldız, gelecek yıllarda da bu etkinliğin daha da artarak gerçekleşmesini beklediği mesajını iletti. Ülkemizdeki diğer üniversitelerden farklı olarak çok kültürlü ve çok dilli bir üniversiteden mezun olmanın ayrıcalığının önemine değinerek Ahmet Yesevi Üniversitesinin sadece Türkiye’den ve Kazakistan’dan değil Türk dünyasının çeşitli ülkelerinden gelen gençleri bir araya getirme misyonu sayesinde tüm Türk dünyasına hizmet eden bir üniversite olduğunu vurguladı. Böyle bir üniversitenin mezunlarının bir araya gelmesinin Üniversitenin kuruluş misyonuna da hizmet edeceğini belirtti. Son yıllarda Ahmet Yesevi Üniversitesinin gerek eğitim alanında gerekse sosyal gelişme alanında oldukça hızlı bir ilerleme kaydettiğini belirten Prof. Dr. Musa Yıldız, bu ilerlemenin sadece Kazakistan’ın değil aynı zamanda Türkiye’nin ve tüm Türk dünyasının ilerlemesine büyük katkı yapacağını ifade etti.

Başkan Yıldız son olarak, davete icabet ve teşrif eden misafirlerine teşekkür ederek, ileriki zamanlarda da Ahmet Yesevi Üniversitesi mezunlarıyla çeşitli vesileler vasıtasıyla bir araya gelmeye devam edeceklerinin müjdesini verdi.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Doç. Dr. İbrahim Kalın da yaptığı konuşmada:’’ Ahmet Yesevi Üniversitesi mezunları ve mensupları ile bir araya gelmekten çok memnun olmaktayız. Hoca Ahmet Yesevi Hazretlerinin açtığı yolun bereketinde, inşallah kadrimiz kıymetimiz oranında da nasiplenmeye çalışıyoruz. Ramazan ayının hepimize hayırlar, bereketler ve feyzler getirmesini diliyorum’’ dedi.

Ahmet Yesevi Üniversitesi mezunlarının toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona eren iftar yemeği her yıl tekrarlanması temennisi ile sona erdi.


Haber Resimleri