Ahmet Yesevi Üniversitesinde yılsonu değerlendirme toplantıları yapılıyor

Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar ve İnovasyon Müdürlüğü koordinesinde 2016-2017 Öğretim Yılı fakültelerdeki bilimsel çalışmalar ve araştırmalara ilişkin yılsonu değerlendirme toplantıları yapılıyor. Değerlendirme toplantıları 12 Haziran Pazartesi günü Mühendislik ve Fen Fakülteleri,  13 Haziran Salı günü Sanat, Filoloji, Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler Fakülteleri, 14 Haziran Çarşamba günü ise Tıp Fakültesi ve Çimkent Enstitüsü’nün sunumlarıyla tamamlanacak.

12 Haziran Pazartesi günü Türkistan Yerleşkesi Kültür Merkezi toplantı ve konferans salonunda yapılan ilk toplantı, Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Taljan Raimberdiev ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren oturum başkanlığında fakülte dekanları, bölüm başkanları ve akademisyenlerin katılımlarıyla gerçekleşti.

Toplantının ilk bölümünde konuşan Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Sersenbek Turtabaev, 2016-2017 öğretim yılında Mühendislik Fakültesi tarafından yapılan bilimsel faaliyetlerle ilgili bildirisinde; Mühendislik fakültesinde impact faktörü yüksek dergilerde yayınlanan makaleler, düzenlenen konferanslar, patent çalışmaları, Mütevelli Heyet Başkanlığı tarafından desteklenen bilimsel projeler, dil kursları gibi birçok faaliyetlere ilişkin değerlendirmede bulundu.

Toplantının ikinci bölümünde ise Fen Fakültesi dekan yardımcısı Dr. Nurlubek Abdimüttalip Fen Fakültesi’nin 2016-2017 öğretim yılındaki bilimsel çalışmaları hakkında konuştu. Abdimüttalip, Fizik, Kimya Biyoloji ve Ekonomi bölümleri hakkında genel bilgiler vererek bu bölümlerde görev yapan profesörler ve doçentlerin sayıları, yayınlanan makaleler ve monografiler, ulusal ve uluslararası düzeyde yapılan bilgi yarışmalarına ve olimpiyatlara katılım,  fakültedeki sorunları ile eksiklikleri gibi birçok konularda bilgiler verdi.


Haber Resimleri