Ahmet Yesevi Üniversitesi 2017-2018 yılı eğitim-öğretim döneminde Kazakistan’da ilk defa görevlendirilecek akademik personel bilgilendirme toplantısı yapıldı

Ahmet Yesevi Üniversitesi 2017-2018 yılı eğitim-öğretim döneminde Kazakistan’da ilk defa görevlendirilecek akademik personel bilgilendirme toplantısı Ankara’da Başkent öğretmenevinde yapıldı. Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’ın katılımı ile öğle yemeğinde buluşan akademik personel için Ahmet Yesevi Üniversitesi, Türkistan şehrinde yaşam ve Kazakistan mevzuatı hakkında bilgiler verildi.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, konuşmasında Türkiyeli akademik personelin Kazakistan ve üniversitemiz açısından önemine değindi ve her bir personelimizin birer kültür elçisi olduğuna dikkat çekti. Prof. Dr. Musa Yıldız, yeni bir eğitim-öğretim dönemin başladığını, Ahmet Yesevi Üniversitesi ailesine katılan yeni akademik personelin bilgi ve deneyimlerinden azami derecede yararlanmanın öncelikli hedef olarak belirlendiğini söyleyerek akademik personelin Ahmet Yesevi Üniversitesini daha ileriye götürme noktasında yapılacak çalışmalarda üniversitemizin yoluna ışık tutacağına inandığını belirtti.

2017-2018 öğretim yılında Ahmet Yesevi Üniversitesi katılan akademik personele Prof. Dr. Seçil Özkan, Yrd. Doç. Dr. Eftal Şükrü Batmaz, Ragıp Akyürek ve İnsan Kaynakları Uzmanı Aysun Ateş tarafından akademik ve idari konular hakkında bilgiler verildi ve Kazakistan’da görevlendirilecek akademik personelin soruları yanıtlandı.


Haber Resimleri