Ahmet Yesevi Üniversitesi Türkistan Çalışanları Mütevelli Heyet Başkanıyla Yemekte bir araya geldi

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı açılışı için Türkistan’da bulunan Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Ahmet Yesevi üniversitesinde görev yapan akademisyen personel ile kahvaltıda buluştu.

Üniversitenin Yesi otelinde gerçekleşen programa Rektör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eren ve Başkanlık Genel Sekreteri Ahmet Şevki Zengin ile Ahmet Yesevi Üniversitesi Türkistan çalışanları katıldı.

Yemeğin ardından bir konuşma yapan Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, yeni eğitim döneminin açılışına vurgu yaparak, “yeni bir akademik yıl, yeni bir bilim yılının başındayız. Bu güne kadar yoğun çalıştık bu yıl durmadan, yorulmadan daha da çok çalışacağız. Bildiğiniz üzere bu yıl Türkistan Türk Dünyası Kültür başkenti seçildi, geçen yıl ise UNESCO Hoca Ahmet Yesevi yılı olmuştu bu kapsamda birçok faaliyete imza attık. Bunları bir ekip ruhuyla gerçekleştirdik. Yesevi ailesi olarak çok çalışmalıyız, ekip halinde, uyumlu bir şekilde çalışmalıyız nitekim bu başarımızı da artıracaktır.” dedi

Ahmet Yesevi Hazretlerinin kıymeti bilinmesi gereken büyük bir alim olduğuna da değinen Başkan Yıldız, bugün hâlâ onun manevi himmetinin devam ettiğini ve bu sayede birçok başarı elde ettiklerini söyledi. Ayrıca Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbaev’in de kıymetli bir devlet adamı olduğunu dile getiren Başkan Yıldız, 25 yıl önce kurduğu üniversitenin bu gün Kazakistan’ın 8. üniversitesi sıralamalarına geldiğini belirtti. Prof. Dr. Musa Yıldız, yakın zamanda Astana’da gerçekleşen İslam İşbirliği Teşkilatı zirvesine de temas ederek, bu zirvede Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan ikili görüşmelerinde ilk olarak dile getirdiği mesele Ahmet Yesevi Üniversitesinin güçlendirilmesi olduğunu hatırlattı. Prof. Dr. Musa Yıldız, iki kardeş ülkenin Devlet Başkanlarının destekleriyle ve biz çalışanların gayretleriyle üniversitemizin başarısının daha da yükseleceğine inandığını belirtti.

Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, konuşmasının sonunda yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, herkese çalışmalarında başarılar diledi.


Haber Resimleri