Bedelli Askerlik Yapacak Öğrencilerimizin Dikkatine

Üniversitemiz 2018-2019 Bahar döneminde yapılacak olan Ara Sınavlar, Final Sınavları veya Bütünleme Sınavları esnasında Bedelli askerlik hizmetini yerine getirecek olan öğrencilerimize mazeret sınavı yapılacaktır.

Bedelli askerlik hizmetini yerine getirecek olan öğrencilerimizin mazeret sınavı hakkından yararlanabilmeleri için sınavlara göre aşağıdaki tarihleri dikkate alarak ilgili tarihin mesai bitimine kadar dilekçe göndermesi gerekmektedir. 

Arasınavlar
Arasınavlar döneminde bedelli askerlik hizmetini yerine getirdiği için herhangi bir dersin sınavına katılamayan öğrencilerin sistem içerisinden sevk belgesi ile birlikte 19 Nisan 2019 tarihi mesai bitimine kadar dilekçe göndermesi gerekmektedir.

Final veya Bütünleme Sınavları
Final veya Bütünleme sınavları döneminde bedelli askerlik hizmetini yerine getirdiği için herhangi bir dersin sınavına katılamayan öğrencilerin sistem içerisinden sevk belgesi ile birlikte 31 Mayıs 2019 tarihi mesai bitimine kadar dilekçe göndermesi gerekmektedir.

 

* Mazeret sınavına katılacak öğrenciler için mazeret sınavı tarihi ve bilgileri sınavlardan önce sistem veya web sayfamız üzerinden duyurulacaktır.

** Süresi içinde müracaat etmeyen öğrenciler mazeret sınavı hakkını kaybetmiş sayılacaktır.


TÜRTEP BAŞKANLIĞI