Duyuru

Sevgili Öğrencilerimiz,

TÜRTEP ödev ve dönem projelerinin nasıl hazırlanması gerektiğine dair daha önceden gerekli bilgilendirmeler yapılmış, Ödev ve Dönem Projelerinin hangi usul ve esaslarda olması gerektiği (Proje Hazırlama İlkeleri)  ilgigli danışman hocalarınız tarafından da sizlere bildirilmiştir. Ancak  bazı öğrencilerimizin para karşılığı organize şekilde ödev ve proje hazırlanması için sosyal medya, whatsapp vb. gruplarda duyuru yaptıkları tespit edilmiştir.

Bilindiği üzere öğrencilerimiz tarafından hazırlanan ödev veya Dönem projelerinin sosyal ve diğer tüm paylaşım platformlarından yayınlanması/paylaşılması “TÜRTEP Öğrenci Disiplin Yönergesi” gereğince kesinlikle yasaktır.

Dönem projesi ve ödevler danışman hocalarımız tarafından Ithenticate, Turnitin v.b. programlarla benzerlik kontrolü yapılmaktadır. Hem bu kontrollerde hem de danışmanlarımızın bilgilendirmeleri sonucu TÜRTEP Öğrenci Disiplin Yönergesi belirtilen kurallar gereğince para karşılığı ödev yapan, yaptıran ve dağıtan kişiler tespit edilerek, haklarında soruşturma açılacak ve gerekli tüm idari ve hukuki işlemler başlatılacaktır.

Bilgilerinize.

TÜRTEP Başkanlığı